Хроника ОВР Дебар

63-годишен маж демнеел жена, влегол во нејзината канцеларија и ја ограбил

Тој извесно време следел женско лице од Дебар, а на 07.05.2024 од работната канцеларија ѝ го одзел мобилниот телефон.

63-годишен маж демнеел жена, влегол во нејзината канцеларија и ја ограбил

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“.

Тој извесно време следел женско лице од Дебар, а на 07.05.2024 од работната канцеларија ѝ го одзел мобилниот телефон.

To top