Хроника

140 пакувања и една ќеса со марихуана пронајдени во кумановскиот затвор

140 пакувања и една ќеса со марихуана пронајдени во кумановскиот затвор

На 05.03.2024 во 12.37 часот во СВР Куманово, од Казнено – поправната установа Затвор К’шање било пријавено дека кај нив биле пронајдени околу 140 пакувања и една ќеса со марихуана.

-Полициски службеници од СВР Куманово извршиле увид и ја подигнале дрогата за понатамошна постапка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top