Вести

Вести

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во криминалот на Филипче и Заев, несериозно е со закон од неколку листа да се даде за право на СДСМ да украде над пола милијарда евра

Она што го нуди Филипче на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, а е поврзано со Клиничкиот центар е тие да дадат амин на најкорумпираната влада...
Вести

Доктор Симеонов: Крајно неодговорно е што надлежните нас како лекари во приватните болници не оставија без имунизација

Доктор Ристо Симеонов преку Твитер напиша дека крајно неодговорно е што надлежните нас како лекари во приватните болници не оставија...
Вести

АНКЕТА НА ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ со стабилно водство пред СДСМ, ако има избори шанса за правење Влада ќе има Мицкоски

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко телефонско истражување во периодот помеѓу 1 и 4 март 2021 на 1109 полнолетни...
Вести

Андоновска: Филипче доста со игранки за чекање на мали количини на вакцини, овозможете им на граѓаните основни крвни анализи преку ФЗОМ

Додека во речиси сите земји вакцинацијата против корона почна во декември минатата година, во Македонија граѓаните се уште само слушаат...
Вести

ЗАПОЧНУВА БЕЛАТА НЕДЕЛА: Еве што треба да правите од денеска до следната недела кога ни доаѓа голем христијански празник!

Во недела (14.март.2021), православните верници ќе го празнуваат еден од најголемите христијански празници – празникот Прочка или Велики...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Две недели молк за бегството на Мијалков, дали намалувањето на казната на Мијалков е дел од договорот со Заев?

Поминаа две недели од бегството на Сашо Мијалков, а органите на прогонот и јавното обвинителство се уште не открија каде беше и кој му...
Вести

„Заев наместо премиер, се однесува како шанер, од храбрење за стабилно мнозинство се сведе на приказни за широка влада само за да се спаси од одговорност, пактови со криминалци нема, ќе лежите во затвор“

Заев наместо премиер, се однесува како шанер, од храбрење за стабилно мнозинство се сведе на приказни за широка влада само за да се спаси...