зоолошка градина

Пронајдени се 62 резултати на тема „зоолошка градина“
Скопје

УШТЕ ЕДНА ЖИВОТНОСПАСУВАЧКА ДРАМА ВО ЗОО СКОПЈЕ – мајка си го фрлила малото мајмунче во езерото, тоа почнало да се дави (ФОТО)

Животоспасувачка драма имало во скопската Зоолошка градина, каде што минатата недела вработените буквално враќале во живот едно од...
Вести

Во скопската зоолошка градина се роди ново бебенце – редок вид белорак гибон, за неговата сестра неодамна пишуваше целиот свет (ФОТО)

Зоолошката градина во Скопје објави дека во нивното животинско царство се родило уште едно бебенце, станува збор за редок вид белорак...
Скопје

Од викендов казни за несовесните посетители на ЗОО Скопје: Забрането е хранење на животни, децата треба да бидат под надзор…

Инспектори и комунални редари ќе ги казнуваат несовесните посетители на скопската зоолошка градина. Во сабота и недела, службите на...