зоолошка градина

Пронајдени се 24 резултати на тема „зоолошка градина“
Вести

Поскапуваат билетите во зоолошката- директорот Галетановски објаснува: Слоновите и шимпанзото јаделе многу- советниците на ВМРО-ДПМНЕ против

Зоолошката има трошоци, слоновите јадат многу, исто како и шимпанзото, објасни директорот на зоолошката градина Ѓорги Галетановски...
Познати

Мајк Тајсон сакал да се бори со мајмуни: Сите се згрозија од понудата на боксерот и од тоа што го барал од чуварот на зоолошка

Боксерската легенда Мајк Тајсон наводно му понудил 10 илјади долари на чувар на една зоолошка градина за да му го отвори кафезот каде...
Познати

Српската ѕвезда се омажи во костим за капење во зоолошка градина, а кога ќе го видите нејзиниот избраник ќе се онесвестите (ФОТО)

Српската ријалити ѕвезда Уна Грујиќ се омажи во Индија за нејзиниот избраник Александар Ракочевиќ, вработен во белградската Зоолошка...
Вести

Колариќ до Шилегов: Наместо ветеринар или бизнис менаџер ставивте лице за обезбедување за директор на зоолошката градина

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ Светлана Колариќ до градоначалникот Шилегов на седницата на совет на градот Скопје посочи дека врвот на непрофесионалното...