Златко Перински

Пронајдени се 51 резултати на тема „Златко Перински“
Вести

Перински до Арсовска: Градоначалничке ќе имате доста за објаснување, според ЕИБ целиот проект се води согласно водичот за набавки на банката

Епа градоначалничке ќе имате доста за објаснување. ЕИБ ја демантира Арсовска и потврдува дека секој чекор на Водовод и канализација...
Скопје

Перински: Арсовска нема започнато ниту еден од проектите кои ги вети, 10 месеци брка магла, интересот на скопјани е жртва на лични интереси

-Мене ми е навистина жал што граѓаните на градот Скопје навистина се највеќе разочарани, не од моето работење, не од нечие туѓо работење,...
Вести

Перински: Предложив проект за соларни панели за Водовод, претпријатието да биде 70% енергетски независно, од Арсовска со месеци нема одговор

Златко Перински, во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за неговата комуникација со градоначалничката на Град Скопје, Данела...
Вести

Перински: Со вакви искажани фрази, Арсовска не заслужува повеќе да е градоначалник на градот Скопје, ја повикувам да си даде оставка

Златко Перински, во своето гостување во вестите на Сител зборуваше за тендерот за пречистителна станица и потенцираше дека во ваков...
Вести

Перински: Градоначалничката може мене да ми нареди што сака, ама јас никогаш нема да донесам одлука која што е спротивна на правила, процедури и обврски

„Се до петокот, јас немам комуникација никаква со Град Скопје. Иако притоа правното мислење за потпишување за согласно договорот за...
Скопје

Арсовска – Перински: Инвестираме над 12 милиони денари за подобро водоснабдување на високите зони во населбата Козле

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Златко Перински, денеска извршија увид...
Скопје

ЈП Водовод и канализација со инвестиција од 13.909.711 милиони денари за реконструкција на атмосферска канализација во Карпош

Директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Златко Перински, заедно со Градоначалникот на Општина Карпош, Стефчо Јакимовски извршија...
Вести

Перински: ЈП Водовод и канализација – Скопје нема да побарува зголемување на цената на водата. Работиме во интерес на граѓаните

Директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Златко Перински, во денешното гостување во Утрински брифинг, ги истакна тековните...