зграда

Пронајдени се 36 резултати на тема „зграда“
Скопје

Багерите пристигнаа кај Мајчин дом, Марин дозволува богатење на сметка на здравјето на граѓаните, аеродромци на протест (ВИДЕО)

Багерите пристигнаа во текот на минатата ноќ на парцелата кај Мајчин дом во Аеродром, каде на место на зелена површина е предвидена...
Занимливости

Потрошиле милиони за да ја направат оваа зграда: На свеченото отворање сфатиле дека нешто изгледа многу безобразно (ВИДЕО)

Гуангсу Њу Медиа Центарот бил отворен минатиот петок на југоистокот на Кина. Отворањето на зградата е зачинето со огномет кој бил поставен...
Занимливости

Гром ја погоди највисоката зграда во Европа: Спектакуларна глетка во текот на страшно невреме (ФОТО+ВИДЕО)

Во приморскиот округ на Санкт Петербург во саботата вечер гром удри во громобранот на „Лахта центар“, највисоката зграда во Европа. Вот...
Занимливости

Најстрашната зграда на светот, само за храбрите: Како да не е доволно што има 94 ката, најгоре ве чека вистински кошмар (ВИДЕО)

Во овој момент не можеме да смислиме ништо што би предизвикало поголем скок на адреналинот од оваа луда зграда во Чикаго. Апсолутно...