здравство

Пронајдени се 111 резултати на тема „здравство“
Вести

Филипче повторно ги извиси вработените во здравството: Се уште го немаат добиено најавеното мартовско покачување на платата

Вработените во здравството се уште не го добија ветеното покачување на мартовската плата од пет проценти. Иако министерот Венко Филипче...
Вести

Ништо од ветувањето на Филипче: Вработените во здравството нема да го добијат најавеното покачување на платата

Министерот за здравство Венко Филипче ги извиси вработените со здравствениот сектор. Според информациите на Курир, вработените мартовската...
Вести

Андоновска: Граѓаните изгубија доверба во здравствениот систем, најавите на власта за вакцините влеваат само сомнеж

Дали Македонија ќе го добие вакцините во март, уште не знаеме.  Не знаеме од причина што немаме јасни изјави, имаме разноликост во изјавите...
Вести

Андоновска: Скандал со набавката на вакцини за сезонски грип, воведен критериум кој фавозира една веледрогерија

Лицемерието на Заев и Филипче го достигна врвот. До вчера викаа дека има услови за корона избори, славеа во кафеана кршејќи закон која...
Вести

Наместо спокојно да си го чека третото дете, скопјанка поминува низ голгота: Нејзиното потресно сведоштво МОРА да ги разбуди надлежните!

Дали на оваа држава, целта и’ е да останат само најздравите луѓе, сите останати пополека да си починат? Каде ни се лековите? Каде ни...
Вести

Мицкоски: Во здравството загубите се плаќаат со човечки животи, образованието е на колена, во земјоделието состојбата е драматична

Поминуваат 100 дена од старо новата влада. Овие 100 дена се продолжение на низата која трае 4 долги години на промашувања, криминал и силни...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Економски неписмената Влада на чело со Заев ја втурна државата во политичка, здравствена и економска јама

Македонската економија блескаво влезе во рецесија, со пад во сите параметри по вина на СДСМ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата...