здравствени работници

Пронајдени се 96 резултати на тема „здравствени работници“
Вести

Заев: Здравствените работници заслужуваат најголема почит и благодарност за хуманоста, грижата и пожртвуваноста

Направивме сѐ за да ги намалиме ризиците и да се справиме со последиците од смртоносниот вирус. Здравствените работнции ја заслужуваат...
Вести

РЕВОЛТОТ Е ГОЛЕМ: Здравствени работници од болницата во Прилеп реагираат дека со месеци работат без пари и договор

Медицински сестри и болничари ангажирани во ковид кризата во болницата со општа надлежност „Борка Талески“ во Прилеп, со работни обврски...
Регион

Невакцинираните здравствени работници во Грција ќе имаат можност да се вратат на работа доколку се вакцинираат

Министерството за здравство на Грција, со амандман, им дава можност на невакцинираните здравствени работници регуларно да се вратат...
Вести

Филипче повторно ги извиси вработените во здравството: Се уште го немаат добиено најавеното мартовско покачување на платата

Вработените во здравството се уште не го добија ветеното покачување на мартовската плата од пет проценти. Иако министерот Венко Филипче...