заштитни маски

Пронајдени се 123 резултати на тема „заштитни маски“
Занимливости

До кога ќе ги носиме заштитните маски – ова се трите можни сценарија, еве како стојат работите кои зависат од самите луѓе

Тие станаа составен дел од животот и нешто без кое не можеме да ја напуштиме куќата – но маските никому не му се драги. Бидејќи одреден...
Хроника

Македонските граѓани не ја учат лекцијата: За 24 часа казнети голем број на граѓани кои не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична...