заразени

Пронајдени се 203 резултати на тема „заразени“
Вести

Спласнува епидемијата со коронавирусот: Еве колку нови случаи се регистрирани во последните 24 часа во Македонија!

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.456 тестирања,...
Вести

Власта го загрозува јавното здравје: СДСМ со носењето на заразените пратеници со корона во Собранието прави кривично дело

Власта предводена од СДСМ, свесного загрозува јавното здравје, а пратениците од истата заразенисо коронавирус крсат изолација и прават...