закинтос

Пронајдени се 29 резултати на тема „закинтос“
Регион

Пожар БЕСНЕЕ на омилената летна дестинација на македонците: Пожарникари со хеликоптери и авиони се обидуваат да ја сопрат огнената стихија (ВИДЕО)

Грчките пожарникари вложуваат огромни напори да ја сопрат огнената стихија која беснее во близина на Волимес на островот Закинтос. Припадниците...
Регион

Македонските туристи во паника за време на празничниот викенд- два земјотреса го стресоа овој грчки остров!

Два земјотреси со јачина од 4,4 и 4,2 степени го погодија денеска грчкиот остров Закинтос, што ги вознемири туристите и локалното население. Епицентарот...