врменска прогноза

Пронајдени се 5 резултати на тема „врменска прогноза“
Вести

ПОВТОРНО ДОАЃА СНЕГОТ И ДОЖДОТ: УХМР со детална временска прогноза за наредните денови, еве кога не очекува конечно затоплување

Нов бран од врнежи од дожд ќе почне утревечер од северозапад и ќе трае и во среда преку денот, најави Управата за хидрометеоролошки работи. –...