врање

Пронајдени се 22 резултати на тема „врање“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Само во Врање се вакцинирани над 10.000 наши сограѓани, Филипче и Заев нека им рефундираат средства кога веќе не беа способни да ги вакцинираат

Секој ден нов поразителен податок за катастрофалното менаџирање со Ковид кризата од страна на Заев и Филипче. Поради неспособната власт...
Вести

МАКЕДОНЦИТЕ СЕПАК ЈА БИРААТ СРБИЈА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ – викендов повторно гужви на „Табановце“, само вчера се вакцинирале над 1.000 граѓани

Во Врање е можна вакцинација за граѓаните на Македонија без претходно закажување. Сè што треба да сторат е да донесат важечка лична...
Вести

После укинувањето на задолжителниот ПЦР тест за влез во Србија, Македонците го „нападнаа“ Врање – „Eпицентарот“ бил Лидл!

Неколку туристички агенции од Македонија, веднаш по укинувањето на епидемиолошката контрола и задолжителните тестови за ПЦР, веднаш...