вработувања

Пронајдени се 50 резултати на тема „вработувања“
Скопје

Стефковски со факти го разобличи СДСМ: Во време на СДСМ на привремени вработувања потрошеби се околу 750.000 евра, со надоместок од 91.500 денари по лице (ВИДЕО)

Околу 750.000 евра се потрошени за привремени вработувања во времето на мојот претходник од СДСМ. Покрај ова склучувани се договори на...
Вести

Арсовски: Дали во општина Ѓорче Петров, градоначалникот Наумовски повторно ќе вработува само партиски активисти и послушници на СДСМ?

СДСМ е политичка партија која ги користи последните моменти од својата власт за изигрување на законите и за згрижување на своите партиски...