вработени

Пронајдени се 68 резултати на тема „вработени“
Општини

Вработените од „Македонска пошта“ во Охрид излегоа на протест: Платите им доцнат, немаат основни услови за работа

На денешниот протест во Охрид тие побараа навремена исплата на плати, одржлив развој, инвестирање и одржување во основните средства...
Вести

МВР НАЛОЖУВА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА ГО ПОЛНАТ БУЏЕТОТ – вработени во скопски угостителски локал казнети без причина, еве ги деталите

Четири години откако СДСМ дојде на власт. Четири години македонскиот народ секој ден живее во надеж дека оваа власт ќе исполни барем...
Вести

Здружение на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“: Нема да дозволиме да бидеме жртви на политички мотивирани законски измени!

По повод 1-ви Мај, Меѓународниот ден на трудот, Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“, го упатува следниот...
Вести

СОНК: Вработените од дејностите во градинките, образованието и културата да бидат на приоритетната листа за вакцинирање

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија – СОНК во текот на денешниот ден испрати писмо до Министерството...
Вести

Протест на работниците од „Еурокомпозит“: Во новиот буџет нема ставка за исплата на заостанатите придонеси

Поранешните вработени на прилепски „Еурокомпозит“ денеска го блокираа патниот правец Прилеп-Плетвар на излезот од градот и протестираа,...