Војник

Пронајдени се 10 резултати на тема „Војник“
Вести

Ова е францускиот војник од иднината: Ќе може да лета два километри во висина и да се движи на небо со 200 километри на час (ВИДЕО)

Франција го претстави новиот војник од иднината. Станува збор за човек-летало, со футуристички акцент на Flyboard – летачка платформа во...
Вести

Во автомобилот ја возел љубовницата и нејзините деца, а во багажникот мртвата сопруга: Детали за хоророт на американскиот војник

Американскиот војник Логан Т. Кајл (22) е уапсен во Луизијана после дојава дека во багажникот од својот автомобил го вози трупот на неговата...
Живот и стил

Правеле фотосесија пред да замине во војска: Жената му ја соопшти најубавата вест, а потоа следуваше бура на емоции (ФОТО)

Овој брачен пар очајно посакувал бебе. Нивната среќа била неизмерна кога Линдзи забременила во февруари минатата година. За жал, уште...