воена помош

Пронајдени се 22 резултати на тема „воена помош“
Вести

Зеленски им се заблагодари на САД, Холандија и Чешка за нивната воена помош: „Ја цениме помошта на нашите партнери“

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска им се заблагодари на САД, Холандија и Чешка за најновата воена помош, 90 тенкови...