вмро-дпмне прилеп

Пронајдени се 8 резултати на тема „вмро-дпмне прилеп“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Се заблагодаруваат пред хероите кои се бореле за независна, суверена и самостојна Република Македонија, а не за нивната творевина Северна

Градоначалникот Илија Јованоски и претседателот на Совет, Миле Талевски, пред два дена овде на ова место бесрамно се фотографираа и...
Општини

Ристески: Кирацовски ги лажеше прилепчани дека цветаат рози, а благодарение на СДСМ, Прилеп никогаш не бил во поочајна состојба

Со кое лице Генералниот секретар на СДСМ, Кирацовски се појавува пред прилепчани, на истото место од каде што неговиот ментор Зоран...
Вести

Здравството е во колапс- наместо грижа за здравјето на прилепчани, Филипче води грижа за задоволување на апетитите на блиските соработници до власта

Иако од СДСМ ветуваа здравство по европски стандард, бесплатно болничко лекување, 100.000 денари плата за докторите, освен низа скандали...