вмро-дпмне ок охрид

Пронајдени се 20 резултати на тема „вмро-дпмне ок охрид“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ и Заев застанаа на патот на иднината на младите и развојот на образованието во Охрид

СДСМ и Зоран Заев застанаа на патот на иднината на младите и развојот на образованието во Охрид и Македонија, ова денеска преку соопштение...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ како за сѐ досега така и сега вети и излажа дека затворениот зелен пазар почнува со работа од 1 јануари

Зоран Заев и градоначалникот Константин Георгиески крајно лицемерно и без никаков срам пред еден месец божем го отворија затворениот...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Константин Георгиески е синоним за криминал и корупција во Охрид, а за функционерите на СДСМ не важи законот

Власта на СДСМ предвoдена од градоначалникот Константин Георгиески е синоним за криминал и корупција. За функционерите на СДСМ не важи...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Институтот за филм – Филмска академија Охрид во соработка со ФАМУ од Прага згаснува, а требаше да прерасне во меѓународно препознатлива високообразовна институција

Институтот за филм – Филмска академија Охрид во соработка со ФАМУ од Прага згаснува, а требаше да прерасне во меѓународно препознатлива...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески спроведуваат брутална партизација на администрацијата

СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески спроведуваат брутална партизација на администрацијата, ова денеска преку соопштение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ и градоначалникот Константни Георгиески и натаму одат спротивно препораките на УНЕСКО за Охрид

СДСМ и градоначалникот Константни Георгиески и натаму одат спротивно препораките на УНЕСКО за Охрид, ова денеска го истакна Перчо Божиновски...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ откако дојде на власт образованието во Охрид го допре дното, нема нови градинки, ниту училишта

СДСМ откако дојде на власт образованието во Охрид го допре дното. Со СДСМ и градоначаликот Константин Георгиески нема нови градинки,...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Институцијата Совет на град Охрид го достигна дното, ги повикуваме надлежните институции сериозно да се позанимаваат со случајот

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид осудува секаков вид насилство и затоа остро реагираме и го осудуваме вчерашниот инцидент на седницата на Совет...
Општини

Мицкоски од Охрид: Време е граѓаните со нивниот глас да го поразат Заев, но и неговата копија наречена Стево Пендаровски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Дали Георгиески мисли дека со лажните градежни зафати ќе го нашминка градот и ќе ги купи гласовите на Охриѓани?

СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на Охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за...
Општини

Петкоска: До кога СДСМ и Георгиески ќе си поигруваат со интелигенцијата на Охриѓани и до кога ќе сметаат дека народот има помнење на златна рипка?

До кога СДСМ и Георгиески ќе си поигруваат со интелигенцијата на граѓаните и до кога ќе сметаат дека народот има помнење на златна рипка? Ако...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Инфраструктурна стагнација и масовно појавување на дивоградби е лошата слика за Охрид и Константин Георгиески

Инфраструктурна стагнација и масовно појавување на дивоградби е лошата слика за Охрид со СДСМ и в.д. градоначалникот Константин Георгиески,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Не само што нема правда и мир, туку нема ни Ж од живот и тоа од оној – Живот за сите кој го ветуваше СДСМ во Охрид

Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и мир, туку...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Во 21 век не функционираат хирушките операциони сали во „општата болница“ во Охрид, а граѓаните се препраќаат во други болници

Неодговорноста на СДСМ кон здравството никако да запре. Во 21 век не функционираат хирушките операциони сали, ова денеска преку соопштение...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: СДСМ и в.д градоначалникот Георгиевски признаа дека има криминал во исплатите на штетите од земјотресите

СДСМ призна дека има криминал во исплатите на штетите од земјотресите. Затоа, збунетоста и неодговорноста на в.д градоначалникот Константин...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Катастрофална е состојбата со зимското одржување и отстранувањето на снегот, Георгиески да се зафати со работа

Катастрофална е состојбата со зимското одржување во Охрид и отстранувањето на снегот. Градоначалничката функција не е пи-ар и маркетиншка...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Градоначалникот Стојаноски наместо да ги решава секојдневните проблеми на граѓаните, тој го промовира капитулантскиот договор на Заев

Злоупотребите за рекламирање европски вредности од страна на СДСМ и градоначалникот Стојаноски се видливи пред охриѓани, ова денеска...