вирус

Пронајдени се 44 резултати на тема „вирус“
Вести

Британски научници: Децата веројатно поподложни на новата варијанта на коронавирусот отколку на досегашната

Членовите на советничката група на британската влада НЕРВТАГ ​​тврдат дека децата најверојатно се поподложни на заразување со мутираниот...
Вести

Силјановска Давкова: Денес излеговме да ја одбраниме Македонија од вирус кој ги напаѓа националните интереси, а се вика Зоран Заев

Денес од пред Влада на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник...
Храна и пијалаци

Топлото млеко со овој зачин е спас против вируси и настинки: Испијте го пред спиење и не грижете се за грипот!

Одбранете го организмот од есенските вируси и настинки со древни ајурведски рецепти Уште од дамнешни времиња, млекото со зачини и лековити...