вино

Пронајдени се 87 резултати на тема „вино“
Храна и пијалаци

НАЈМОЌНИОТ ЧИСТАЧ НА ТЕЛОТО: За 24 часа ги исфрла сите отрови – толку е силен што можете да го пиете само 2 пати годишно

Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во кое живееме. Стресот, загадувањето, храната полна со адитиви, лековите...
Храна и пијалаци

Не заборавајте ги штиклите: Четврток (23 јуни), гламурозна ноќ за „Вино на штикли“, убави вина и Викторија Лоба

Се е подготвено за „Вино на штикли“, настан што гарант ќе го одбележи долгото топло лето. Да резимираме: на 23 јуни, во четврток, од 19 часот...
Храна и пијалаци

Ако сте љубител на вино, овие информации треба да ги знаете: Кое вино е најздраво, а кое е најкалорично?

Каков ефект ќе има една или неколку чаши вино на вашето тело зависи од многу фактори, а особено од неговата разновидност. Знаејќи некои...
Храна и пијалаци

Овие алкохоли дефинитивно штитат од коронавирусот – тоа го тврдат и кинеските лекари, од денес започнете да ги пиете!

Според лекари од болница во Шенжен, Кина, консумирањето шампањ, црвено и бело вино може да ја намали опасноста од зараза со коронавирус....
Вести

„Slow Wine салон 2021“ – настан кој ги слави малите семејни винарии и дава придонес кон едукацијата и градењето на македонската винска култура

„Slow Wine салон 2021“ е дводневен настан кој ќе се одржи на 3-ти и 4-ти декември 2021 во Битола во организација на „Слоу Фуд Македонија“ со локална...