вилма русковска

Пронајдени се 43 резултати на тема „вилма русковска“
Вести

Милошоски ја достави новата снимка до Рускоска: Материјалите се релевантни, има силни индиции за прекршување на основното правило при владеењето на правото

Пратеникот Антонио Милошоски во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ја предаде и втората аудио...
Вести

Русковска од судницата: Боки 13 со „Рејнџ Ровер“ бил на гости кај Катица, Кичеец во Охрид бил на забава со три 25 годишни девојки!

Тајните агенти на МВР кои го следеле сега осудениот Зоран Милески, во Охрид го снимиле како тој и негов пријател одат на забава со три...
Македонија

„ИНФОМАКС“: Само Вилма има внук кој не и е роднина- Русковска си го вработува внукот во ОЈО Скопје, Антикорупциска не гледа судир на интереси

Не може да си добар вулканизер, ако самиот ги бушиш гумите на муштериите за да си отвориш работа. По оваа логика и шефицата на Обвинителството...