вилма русковска

Пронајдени се 67 резултати на тема „вилма русковска“
Вести

Русковска дала наредба Бирото за јавни набавки да ѝ ја достави целокупната документација за сите 19 модуларни болници

По катастрофалниот пожар со 14 жртви што се случи синоќа во Kовид-центарот во Тетовската болница, обвинителката за организиран криминал...
Вести

Русковска: И да сакаат да ме сменат немаат можност за тоа, му порача на Заев да не се меша во постапките кои се водат во обвинителството

Вилма Русковска, шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во интервју за „Призма“,...
Вести

Стоилковски: Рашковски нарачал софтвер кој што не функционира; Македонија тоне во корупција Јовески и Русковска не отвораат предмет

Молкот на петорката- Тендер, Рашковски, Заев, Јовески, Русковска, тактиката „молчи ќе потоне темата“ не смее да мине! Фрлени се пари...
Вести

„Трас-трас“ судство и за 27-ми април: Зошто Рускоска и Кацарска му веруваат на Нинџа, а не на сведоци, вештаци и факти?

Јавноста која ги следи случувањата во македонското правосудство во последните години, особено после најновите информации кои произлегоа...
Вести

Рускоска демонтирана, срамот на Заев на површина- еве докази СВЕДОК НЕ ГИ ИСКЛУЧИЛ ТЕЛЕФОНИТЕ (детали од доказниот материјал)

Александар Василевски Нинџа не бил во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, како што тој тврдеше, пред да се случат настаните на 27-ми април. Ова е заклучокот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Излегуваат на површина монструозните судски нарачки на Заев, случај граден на лажни искази, за кој има и награди – Русковска главен обвинител, а Кацарска уставен судија

Стручни вештаци потврдија дека случајот 27-ми април е граден врз основа на лажен исказ. Овој случај од СДСМ и Зоран Заев е брутално злоупотребен...