виетнам

Пронајдени се 21 резултати на тема „виетнам“
Вести

Жена го заразила семејството и соседите: Овој град со 10.000 луѓе ставен во карантин поради страв од ширење на Ковид- 19

Град со 10.000 жители во близина на Ханој е првото населено место во Виетнам што е ставено во карантин поради страв од ширење на Ковид –...