венчавка

Пронајдени се 41 резултати на тема „венчавка“
Познати

СКАНДАЛ НА СВАДБАТА НА БРИТНИ СПАРС: Поранешниот сопруг упаднал на церемонијата и снимал во исто време видео во живо на Инстаграм, реагирала и полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Џејсон Александер, со кој таа беше во брак само 55 часа, по што беше поништен, со својот упад се обиде...
Познати

Прва фотографија од невестата во венчаница: Падна и првиот бакнеж, Хана и Грашо дефинитивно блескаат (ФОТО)

Откако синоќа славеа во Жрновница во ресторанот на пријателот на Грашо, младенците попладнево направија официјална фотосесија за нивниот...
Познати

Петар Грашо и Хана Хуљиќ денеска ќе застанат пред олтарот! Протекоа ретки детали, но еве што се знае за свадбата на годината!

Доменица Жувела и Дино Раѓа се кумови на свадбата на Петар Граша и Хана Хуљиќ, а целата церемонија помина во тајност. Пејачот Петар Грашо...
Познати

Луна Џогани и Марко Миљковиќ подготвени за тајна венчавка – парот денеска на интимна церемонија ќе го кажат судбоносното „ДА“

Денес, Луна Џогани и Марко Миљковиќ ќе го кажат судбоносното „ДА“. Популарниот пар денес ќе изврши црковна и општинска венчавка, но...