венчавка

Пронајдени се 23 резултати на тема „венчавка“
Познати

Протече видео од венчавката: Емина Јаховиќ и турскиот милијардер застанаа пред матичар, а пејачката видно се потресе откако стави потпис

Познатата пејачка Емина Јаховиќ заедно со своето момче милијардерот Седатин Саран застанаа пред матичар каде ставија и потпис пред...
Занимливости

Смртоносниот тајфун запре венчавка: Токму кога сакаа да танцуваат, се слушна тресок, сите врескаа и бараа спас (ВИДЕО)

Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон...
Занимливости

Ураганот не е доволно силен да ја сруши нивната љубов: Пар се венчаше на плажа додека убиственото невреме дивее (ВИДЕО)

И покрај страшниот ураган Флоренс кој погоди делови од Северна Каролина, заљубен пар од Миртл Бич се венчаше на плажа. И покрај страшното...
Занимливости

Нејзината венчавка сите ќе ја паметат: Влезе во салата, го соблече фустанот, а потоа сите гости занемеа (ВИДЕО)

Стефани Пејн на почетокот на церемонијата на својата венчавка, кое беше одржано во Хјустон, беше во блескава златна венчаница. Но, кога...
Занимливости

Нејзиниот вереник починал ден пред венчавката: Два месеци подоцна добила подарок кој ја донел до солзи (ФОТО)

Дејниел Камберворт доживеала ужасна судбана, нејзиниот вереник 27 годишниот Ешли Грент Смит почина на само еден ден пред нивната венчавка. Таа...
Занимливости

Невестата само ја однесоа на подиум: А тоа што и го направија младоженецот и кумовите никогаш нема да го заборави (ВИДЕО)

Венчавката е можеби најважниот ден за еден маж и една жена, а креативноста на младоженците многу често станува хит на социјалните мрежи,...