велосипедисти

Пронајдени се 9 резултати на тема „велосипедисти“
Вести

Велосипедистите прашуваат „Колку жртви се доволно?“ за надлежните да стават крај на дивеењето по улиците

Од „На точак“ информираат дека, утре велосипедистите ќе започнат да возат во 17.30 а стартната точка ќе им биде Плоштадот Македонија. Урбаните...
Вести

Од денеска стапуваат на сила казните: Доколку сте љубители на велосипедот во време на пандемија ова мора да го знаете

Ако се држи задолжитечната дистанца од два метри растојание, заштитната опрема не е задолжителна за граѓаните кои престојуваат во двор...