Велес

Пронајдени се 96 резултати на тема „Велес“
Вести

Силјановска Давкова: Нашата победа ќе значи пораз на нивните немакедонски, ненационални, антимакедонски и антинационални политики

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Велес. Во...
Општини

Радевски до Коцевски: Од каде ви е легитимитетот како нивни градоначалник да спроведете одлука која е против волјата на мнозинството на граѓани?

Повторно сме измамени, изманипулирани и излажани од страна на нашиот градоначалник, господинот Аце Коцевски заедно со мнозинство на...
Општини

Лазов до СДСМ: Се фалите со едно општество за сите, а донесовте поделби- Пендаровски најубедливиот пораз го има веќе доживеано во Велес

Вчеравечер бевте сведоци, дека овде токму на ова место, СДСМ на Северна и нивната коалиција одржаа митинг за да го претстават нивниот...
Македонија

Мицкоски се сретна со граѓаните на Велес: Она што власта го нуди како иднина всушност се кадри од минатото, поврзани со транзицијата и сите криминали на актуелната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посеба на Велес, а по тој повод објави и статус на својот Фејбсук профил. -Бев...