Велес

Пронајдени се 141 резултати на тема „Велес“
Вести

Мицкоски на средба со стопанствениците во Велес најави инвестиции за развој на Македонија во вредност од не помалку од 2 милијарди евра

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со стопанствениците во Велес. „Овој град заслужува поголемо внимание и инвестиции....
Хроника

Детали за драмата на градските гробишта во Велес: Четири лица го нападнале полицаецот и пукале во него со неговиот службен пиштол!

На 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства...
Хроника

ДРАМА СРЕДЕ ЦРКВА: Крадец осомничен за грабеж успеал да го земе пиштолот на полицаецот и испукал пет куршуми кон него!

Според информациите до кои дојде ТВ24, денеска полицаец и негова колешка биле во контрола кај црквата по пријава дека жители на ромската...