вејн руни

Пронајдени се 24 резултати на тема „вејн руни“
Фудбал

Руни сам нека се справува со скандалот: Полицијата нема да преземе ништо за уцена со компромитирачки фотографии

Полицијата во округот Чешир нема да преземе ништо против жалбата на тренерот на Дерби, Вејн Руни, за уцена. Поранешниот играч на Манчестер...
Познати

Легендарниот фудбалер во нов скандал: Се забавувал со три девојки, па повикал полиција – еве што се случило (ФОТО)

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, сега тренер на Дерби Каунти, ја потресе Велика Британија со скандал во кој неодамна...
Фудбал

Тажната судбина на несудениот наследник на Руни: На кокаин трошел неверојатна сума на пари, се обидел да се убие, а има само 22 години

Џорџ Грин отворено зборуваше за проблемите со депресијата, алкохолот и зависноста од како, работи кои му го уништиле животот и фудбалската...