уставни измени

Пронајдени се 87 резултати на тема „уставни измени“
Вести

Мицкоски: Османи да каже дали Захариева барала од државава нов договор за уставни измени со кој ќе се редефинира нашата нација, јас тоа никогаш нема да го прифатам

Проблемот кој го имаме со источниот сосед, не е таму проблемот само Гоце Делчев, таму имаме низа проблеми и за сите тие проблеми треба...
Вести

Комитите со остра порака по уставните измени: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, сите ќе одговараат пред судот на народот!

Навивачката група Комити се обрати по гласањето на уставните измени. Тие со остра порака се обратија до пратениците кои гласаа ЗА. Нивната...
Вести

Уставните измени во финална фаза повторно на седница- Заев никако да се испазари за двотретинско мнозинство

Уставните измени во третата и финална фаза денеска повторно пред пратениците во Собранието во рамки на 75. седница, откако вчера закажаната...
Вести

Груевски: Оваа ноќ е последна шанса за премислување со ставањето на националниот пред партискиот интерес

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата, порача поранешниот...