уставен суд

Пронајдени се 62 резултати на тема „уставен суд“
Вести

НУК ќе поднесе Иницијатива до Уставен суд за Одлуката со која се ограничи работното време на угостителите до 18 часот

Независната угостителска комора (НУК) денеска ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста и/или законитоста на измените и дооплнувањата...
Вести

Мицкоски: Ќе поднесеме иницијатива до Уставниот суд за да не може ЕВН да исклучува броила на социјално загрозени семејства

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашањето кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поднесе иницијативата до Уставен суд...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за одлуката на Пендаровски со која мандатот му го додели на Заев

ВМРО ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот суд за преиспитување на одлуката со која Претседателот Стево Пендаровски...