устав

Пронајдени се 31 резултати на тема „устав“
Вести

Стевананџија: Јас немам мандат да поддржам промена на Устав, а немаат ниту сите 120 пратеници, вклучувајќи ги оние од СДСМ

Јас како Димитар Стевананџија пратеник од Прилеп немам мандат да поддржам промена на Устав бидејќи ниту еднаш во мојота програма ниту...
Вести

Каракамишева: Владата вчера го прекрши Уставот, со предлогот за негова измена не ја почитува волјата на над 1,2 милиони граѓани

Универзитетската професорка, Тања Каракамишева, излезе со реакција за вчерашната вонредна седница на Владата на Република Македонија...