Унгарија

Пронајдени се 103 резултати на тема „Унгарија“
Вести

Николоски на средба со Сијарто: Работиме на интензивирање на соработката на сестринските партии ВМРО-ДПМНЕ и ФИДЕС и продлабочување на односите на Македонија со Унгарија

Денес Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Унгарија...
Вести

Мицкоски и Николоски на средби во Унгарија: Значаен проблем за граѓаните се сиромаштијата и корупцијата, земјата чека предолго пред портите на ЕУ, побарана поддршка за напредок

Денес (19.01.2021 година) претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски во Будимпешта...
Вести

Орбан предлага нов закон: На геј паровите да им биде забрането посвојувањето, воспитување на децата „во склад со христијанството“

Унгарската влада подготвува нацрт закон со кој на истополовите бракови би им се забранило да посвојуваат деца. Организациите за заштита...