унеско

Пронајдени се 18 резултати на тема „унеско“
Општини

18 НВО тврдат: Во Баку презентиран еден, а во Собранието е друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство во Охрид

Пред претставниците на УНЕСКО во Баку презентиран еден, а во Собранието се разгледува друг нацрт-закон за Заштита на културното наследство...
Општини

„Охрид SOS“: Очигледно градоначалникот Георгиески не ги разбира препораките на УНЕСКО и не гледа никаков проблем со урбаната мафија

Фејсбук страната „Охрид SOS“ сподели статус каде нагласува дека градоначалникот на Охрид Константин Георгиески не ги разбира препораките...
Вести

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо (ВИДЕО)

Пратеникот од редовите на ВМО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин...
Вести

Манаскова: Охрид за прв пат ќе се најде на листата на светско културно наследство во опасност, благодарение на неспособноста и негрижата на власта

Охрид за прв пат откако е впишан како заштитено подрачја од УНЕСКО во 1979 година, ќе се најде на листата на светско културно наследство...