угостителски објекти

Пронајдени се 90 резултати на тема „угостителски објекти“
Хроника

Пијани малолетници, лажен сертификат, гости без сертификати – акциска контрола на угостителски објекти во Тетово

Во текот на изминатата вечер (26/27.02.2022) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР во координација со Државниот пазарен...
Хроника

ГОЛЕМА АКЦИСКА КОНТРОЛА ВО БИТОЛА: Пронајдена дрога, лажен сертификат, лица без сертификати – четири објекти затворени (ФОТО+ВИДЕО)

Денеска (20.02.2022) во периодот од 01.30 до 04.30 часот полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР во координација со Државниот...
Вести

Акциска контрола во угостителски објекти во гевгелиско: Запечатени угостителски објекти, непочитување на протоколите, неиздавање фискални сметки

На 05.02.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, инспектори од СВР Скопје во содејство со Управата за јавни приходи...
Хроника

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА НА ГОСТИВАРСКО ПОДРАЧЈЕ: Во две казина затекнати 5 лица без сертификат, меѓу нив и малолетник

На 08/09.01.2022 во периодот од 22,00 до 03,00 часот полициски службеници од СВР Тетово во содејство со Државен пазарен инспекторат спровеле акциска...
Хроника

Контроли во угостителски објекти во Тетово: Приведени странски државјанки за нелагален престој, казнети лица за пушење во локали

При контрола на угостителски објект во Тетово приведени се три странски државјанки за нелегален престој, додека гостиварчанец поради...
Хроника

Полициска акција во угостителски објекти во Тетово: Затекнати шест лица без сертификати, затворени два објекти

На 18 и 19 декември 2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во заедничка координирана акција со инспектори...
Хроника

Акција на МВР, УЈП и ДПИ: Затворени угостителски објекти, пропуштање лица без сертификат, неиздавање фискални сметки…

На 11.12.2021 околу 01.00 часот во заедничка координирана акција на Бирото за јавна безбедност- Оддел за криминалистичка полиција, СВР Скопје-Единица...
Регион

СРБИЈА ВОВЕДУВА НОВА МЕРКА: Во угостителски објект ќе може без сертификат до 10 часот навечер, после 10 САМО СО СЕРТИФИКАТ!

По денешната седница на Кризната штаб во Србија, премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, рече дека трговските центри, продавниците и јавниот...