учк

Пронајдени се 17 резултати на тема „учк“
Регион

Уапсениот командант на УЧК Насим Харадинај, прв братучед на Рамуш Харадинај со шокантна изјава: Убивав српски војници секогаш кога имав можност за тоа!?

Потпретседателот на здружението на ветерани на Ослободителна војска на Косово УЧК, Насим Харадинај, кој вчера беше уапсен во Приштина,...
Вести

„ЛА ВЕРИТА“ СО ТРЕТ ДЕЛ: Командантот на УЧК Баци од американската црна листа преку Чаушот им донел 5.000 гласови на Заев и СДСМ

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството...
Вести

Елез Елези, директор на Центарот за поштенски комуникации: Аманетот на мачениците на УЧК диши во државните институции

„Граѓаните треба да имаат целосна доверба во Пошти на Северна Македонија, бидејќи со новата апликација која е во согласност со стандардите...