ученици

Пронајдени се 37 резултати на тема „ученици“
Вести

Родителите разочарани од власта: Учениците со години учат од искинати и оштетени учебници кои се дувло на бактерии (ФОТО)

До редакцијата на КУРИР денеска се обратија разочарани и револтирани родители на ученици кои на почетокот на школската година ги добија...
Вести

Политичкиот хаос седна и на училишните клупи: Гледајќи си го сведителството, децата нема да знаат како им се вика државата (ФОТО)

Еден документ е сведок за хаосот кој владее, како во цела држава, така и во македонското образование. Сведителствата кои деновиве ги...
Општини

Повлечени измените на тарифникот за превоз во Битола: Од ВМРО-ДПМНЕ побараа општината да ги рефундира парите кои ги дале родителите

Советот од дневен ред ги повлече точките за организирање на превозот и измените на тарифникот откако превозниците денес излегоа на...
Хроника

Инцидент во основно училиште: Ученик физички нападнал врсничка во училница, девојчето завршило во Ургентен

Тринаесет годишен ученик вчера физички нападнал негова врска, информираат денес од МВР. Како што е наведено во полицискиот билтен, инцидентот...