убиства

Пронајдени се 27 резултати на тема „убиства“
Вести

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро, Диво Насеље,...
Хроника

Најцрн викенд во 2018-та за Македонија: Три монструозни убиства, низа повредени во сообраќајки и пожар во кој загина младо момче

Последниот викенд од 2018-та е најцрниот во Макдонија од почеток на годината. Во петокот младо момче изгоре во пожар во сервис за мопеди...
Вести

„Додека Спасовски дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улиците, домовите и угостителските објекти“

Додека Оливер Спасовски си тера партиски агенди и дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улици, по домови, и по...
Вести

За осум години убиени 70 жени во Македонија: Во 28 случаи утврдено е дека убиството е случено само затоа што е жена

Во периодот од 2008 до 2016 година во Македонија се случиле вкупно 70 убиства на жени. Со оглед на тоа што институциите не препознаваат податоци...