труење

Пронајдени се 56 резултати на тема „труење“
Вести

Група луѓе кои преживеаја масовно труење во Шпанија се закануваат со самоубиство ако не им се исполнат барањата

Група луѓе кои преживеаја масовно труење од репка пред четири децении во Шпанија денеска објавија дека го зазеле музејот Прадо во Мадрид...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Жители на четири села од тетовско цела ноќ во болница поради труење со вода, нема одговроност од Теута Арифи

ЕТИОПИЈА !!! Жителите на четирите села ( Брвеница, Долно Седларце,Фалише и Сараќино) цел ноќ во болница поради труење со вода. Труење од...
Вести

Родител на затруено дете од градинката во Куманово во изјава за КУРИР тврди: Близу 100 дечиња побарале лекарска помош само во текот на викендот

Родител на едно од затруените деца во кумановската градинка „Ангел Шајче“ во изјава за КУРИР тврди дека близу 100 дечиња се затруени,...