трајко вељаноски

Пронајдени се 34 резултати на тема „трајко вељаноски“
Вести

Вељаноски: Пендаровски е должен да знае дека последен пат во Прохор Пчињски беше претседателот на Собранието во 2009 година

Поранешниот претседател на законодавниот дом Трајко Вељаноски преку објава на социјалните мрежи го потсети шефот на државата дека...
Вести

Како може Вељаноски, Јанакиески и Ристовски да бидат организатори кога од 30.000 пораки нема никаква комуникација меѓу нив? – прашува адвокатот

„Вељаноски воопшто нема комуникација со обвинетиот Владимир Атанасовски, ниту со Никола Бошкоски. Триесет илјади пораки беа извадени...
Вести

Вељаноски: Доживеав обвинителката Фатиме Фетаи да ја демантира приказната што ја измислија за убиството кај Смилковското Езеро

Толку години ме напаѓаат мене и семејството, кроеа секакви приказни и на крај од устата на обвинителката, доживеав да биде демантирано...
Вести

Пратениците Митрески, Атанасов, Камберовски и Зендели потврдија дека Вељаноски седницата на „27 април“ ја водел согласно Деловникот и Уставот

Јован Митрески, Петар Атанасов, Алија Камберовски и Фадил Зендели на денешното рочиште за настаните од 27 април потврдија дека тогашниот...
Вести

Вељаноски: Нема економска оправданост и причина за толкав број на потпретседатели на Собранието

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски се огласи во врска со закажаната седница за бројот на потпретседатели во Собранието. Вељаноски...
Вести

Вељаноски до Пендаровски: Андов не беше суден за тероризам, иако го извести Црвенковски дека не е избран претседател на Собрание

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач,...
Вести

Вељаноски: Стојам на располагање да се јавам на сите покани по предметот и да ги почитувам сите позитивни законски прописи

Собранието на Република Македонија не го одзеде имунитетот којшто го имам како пратеник. Тоа е принципиелна одлука. Стојам на располагање...