Тоше Проески

Пронајдени се 46 резултати на тема „Тоше Проески“
Живот и стил

Тон емоции: Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина (ВИДЕО)

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени...
Познати

Болка која не поминува: Секоја година прави торта за својот брат- сестрата на Тоше го одбележа денот на неговото раѓање (ФОТО)

Сестрата на Тоше Проески, Дора Ристеска денеска со торта го одбележа денот на неговото раѓање, 25. јануари. Таа на социјалната мрежа Инстаграм...
Вести

Денот кога се родил нашиот непреболен Тоше: Човекот со кој вечно ќе се гордееме, ѕвездата која остана заштитен знак за Македонија

Беше многу повеќе од човек и пејач, а да беше жив денес ќе наполнеше 38 години. Тоше Проески е нашиот непребол. Македонија, Балканот и светот...
Познати

Најголемиот роденденски сон никогаш не му се оствари: Беше негова најголема љубов, денес Будимир е мажена, има син и вака изгледа

Крушево утре ќе го одбележи 38. роденден на Тоше Проески, на својот сограѓанин, на македонската и балканска музичка ѕвезда, на човекот...
Познати

„Јас сум давеник во море“: Еве каде е и што работи 11 години подоцна менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ (ВИДЕО)

Лилјана Петровиќ, поранешната менаџерка на Тоше Проевски, неодамна ги демантираше шпекулациите дека повторно почнала да работи како...
Познати

Крвта не е вода: Внукот на Тоше со емотивна фотографија се потсети на кобниот ден- Вака изгледа денес Кристијан (ФОТО)

Денеска на годишнината од смртта на Тоше Проески неговиот внук Кристијан објави емотивни фотографии на неговиот Инстаграм профил.   View...
Познати

Оваа е најтешката ноќ за Македонија: Еве како познатите се простуваа од Тоше пред 11 години, од пораката на Весна Петрушевска ќе заплачете

Денеска се навршуваат 11 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно 11 години ова беше најтешкиот...