топло време

Пронајдени се 173 резултати на тема „топло време“
Вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА СТУДОТ ВО СЛЕДНИТЕ ДВА МЕСЕЦИ – уште имате време за на плажа, еве какво време не очекува во септември и октомври

Есента 2022 година се очекуваат просечни температури на воздухот и сушна сезона со врнежи под просекот. Условите Ла Ниња вообичаено носат...
Регион

МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ САКАА ВЕДНАШ ДА ЗАМИНАТ ТАМУ – невидени температури на Јадранското море, научниците запрепастени

На Млет температурата на морето е 30 степени. Во Дубровник беше 29 степени, во Ластово, Крк и Сплит 28. Невидените температури ги запрепастија...