топло време

Пронајдени се 134 резултати на тема „топло време“
Вести

ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Ни се враќаат топлите температури и сончевото време, вратете си ги назад зимските јакни

Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен,...
Вести

Подгответе се за температурата која доаѓа во текот на денот – утрово сончево и топло, попладнево вистински пекол

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Околу пладне и попладне...
Вести

НОЌТА ПОВЕЌЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ: За хеликоптерите сега проблем е топлото време, тие само што стигнале во Пехчево се вратиле назад

Стојанче Ангелов кој од попладнево од В.Д директор владата го унапреди со директор на Центарот за управување со кризи без срам објави...
Вести

Телефоните во Брзата помош постојано ѕвонат: Од изутрина 30 интервенции, граѓаните да ги почитуваат препораките за заштита од топлото време

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи....