топ вести

Пронајдени се 28876 резултати на тема „топ вести“
Вести

ДЕНЕСКА ЦЕЛОСЕН ПРЕСВРТ ВО ВРЕМЕТО: Не очекува дожд, но не само денес – еве какво време ќе имаме и во следните денови

Времето денеска ќе биде променливо облачно. На повеќе места, особено попладне и во вечерните часови, ќе биде нестабилно со пороен дожд,...
Вести

Пендаровски: Протераните Руси се занимаваа со шпионажа – односите со Руската Федерација се на најниско ниво во историјата

Сите протерани руски дипломати од Македонија излегувале надвор од статуст што им е даден при доаѓањето и тоа е докажано до последната...
Регион

Петков: Како е можно Македонија да има подобри разузнавачки информации од бугарските за руските шпиони во Бугарија?

Не престануваат реакциите по новот случај на шпионажа во Бугарија, во кој вчера беа протерани тројца руски свештеници со образложение...
Општини

Илиевски: Во Брвеница инвестирани над 100 милиони денари, исполнив 80% од ветеното, а не сум ни на половина од мандатот

Со голема радост обзнанувам три големи проекти, реконструкција на улица од 1.223 метри, улица во вредност од 7 милиони денари во село Брвеница,...
Хроника

ОГРАБИЛ СЕНДВИЧАРА, КУЌА И АВТОМОБИЛ – арачиновец фатен од полицијата, сега го очекува заслужената казна

На 22.09.2023 околу 12.00 часот во с.Арачиново, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Арачиново и Одделението за криминалистички...
Вести

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Позитивната листа е маркетинг на владата на штета на граѓаните

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува деја позитивната листа е маркетинг на владата на штета на граѓаните. -ПОЗИТИВНАТА...
Вести

ДЕНЕСКА ПЕКОЛНО ТОПЛО: Подгответе се за температурен шок, а од утре целосен пресврт на времето – еве ги деталите!

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен...
Вести

Јаковлевски до Љупчо Ѓорѓиевски: Треба да објасниш како се станува просечен бизнисмен со неколку милиони евра имот

Порака до Љубчо Софија, Љубчо додека даваш многу совети, седнат во скутот на СДС и ДУИ, јас имам само еден совет: Ќе влеземе и во ЕУ, и ВМРО...
Вести

Трајковски со отворено писмо до Груевски: Последните неколку месеци, јас неможам во тебе да го препознаам мојот претседател и пријател

Почитуван пријателе, Поранешен претседателе на ВМРО-ДПМНЕ, Во ВМРО-ДПМНЕ сум од мали нозе. Човековата меморија дозволува сеќавања од...
Вести

ЕВРОПА ПОД СНЕГ – утрово жителите на овој град ги разбудило 38 сантиметри снег, студениот циклон завеа сè  пред себе (ФОТО)

И додека во ова подрачје преовладува вистинско летно време, со температури и над 30 степени Целзиусови, вистинско зимско заладување...
Вести

Стоилковски: Милионерот Љушев, другар на Ковачевски од СДС, ја вработил сопругата како директор на сектор, во нормална држава би поднел оставка за непотизам

Се што е поврзано со СДС не е далеку од непотизам, корупција и од криминал. И секако, сето тоа поврзано со немање чувство за морална одговорност....