топ вести

Пронајдени се 20303 резултати на тема „топ вести“
Скопје

Попова: Град Скопје почнува со транспарентно работење пред очите на јавноста, нема криење и матни зделки како во времето на Шилегов

На денешната седница на Советот на Град Скопје се обрати советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“,...
Вести

Стојаноски: Очекуваме и ребаланс на овој Буџет затоа што кризата е многу посериозна отколку што СДСМ и ДУИ сакаат да ја претстават

Во следните денови на собраниска седница ќе се расправа за Буџетот за 2022 година. Овој Буџет нема да ги реши проблемите на граѓаните и...
Скопје

На барање на Арсовска, за 1,5 милиони денари зголемена паричната помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

На барање на градоначалничката Данела Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за...
Скопје

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна...
Вести

„Додека народот нема пари месецот да го помине, Фондот за иновации дава пари за купување дронови, рецепти за пица, маџун или за проекти на лица блиски до власта“

Фондот за криминални иновации е ставен во полн погон. Скандалите со овој фонд во време на власта на Заев се секојдневие. Најголемиот...
Вести

Николоски: Македонија е пред сериозна енергетска криза, а граѓаните не можат да си ги платат сметките, владата да го прифати планот на ВМРО-ДПМНЕ за да не се почувствува ценовниот шок

„Македонија е пред сериозна енергетска криза, се наоѓа и во голема политичка криза, а граѓаните се наоѓаат во ситуација да не можат...
Вести

Котлар: Македонската историја не може да биде под акробациите на политиката, а Заев може и да договори нешто, но нема да му помине овој пат!

Во Македонија има македонски културни вредности, македонски историски вредности и се она што е израз на македонскиот народ, рече Наташа...