топ тема

Пронајдени се 33 резултати на тема „топ тема“
Вести

Николоски: Поради СДСМ Македонија е доведена во ситуација да европските држави не сакаат да започнат преговори за членство

Во денешната емисија „Топ Тема“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој посочи дека да се беше во ред во...
Вести

Милошоски до Зекири: Власта покажа селективно разбирање за помирување, давајќи селективна амнестија за своите проекти да поминат

Во денешната емисија „Топ Тем“ гостуваше и Антонијо Милошоски пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коаицијата „За подобра Македонија“...
Вести

Јанушев ги разобличи манипулациите на Кирацовски: Кодовите се менуваат со договорот од МК и МКД во НМ и НМК

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување во дебатната емисија Топ Тема истакна дека сериозно се сомнева...
Вести

Јанушев до СДСМ: Не е европски да се бара евро за Вицето, не е европски да се делат тендери од ќерка на татко, не е европски да се делат 10 милиони евра

Не е европски да имаме аболициран премиер, не е европски како се бараат 200 евра за вицето, не е европски да се делат тендери во здравството...
Вести

Мицкоски: Оние кои не гласале за ВМРО-ДПМНЕ сигурно имале добра причина за тоа, но ова што сега се случува со државата не е она што го сакаат

Лидерот на опозицијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во „Топ Тема“ на телевизија Телма изрази...
Вести

Мицкоски: Бидејќи станува збор за политички монтиран случај ќе побараме закон за амнестија и очекувам Села да го поддржи

Имаме не еднаков аршин во изнесувањето на судските пресуди, денеска имавме таков пример имаме луѓе кои што се осудени на вкупно 81 година...