тито петковски

Пронајдени се 11 резултати на тема „тито петковски“
Вести

Коалициониот партнер на Заев се огласи за повикот на Ахмети од Хаг: И Шешељ прво го викнаа како сведок, па го осудија!

Повеќе од сигурно е дека преговорите за ново парламентарно мнозинство ќе одат тешко, но убеден сум дека влада ќе има, рече лидерот на...
Вести

Петковски: Ако од ДУИ имало коректен однос и кон Владата и кон Заев, човек како Садула Дураку никогаш не би бил предложен за министер

Тито Петковски, претседател на НСДП и коалиционен партнер на Зоран Заев во гостувањето на централниот дневник на „1ТВ„ рече дека според...