титаник

Пронајдени се 53 резултати на тема „титаник“
ТВ и Филм

Малку познати детали од животот на славниот актер: Негативецот од Титаник е од балканско потекло, а еве како навистина се презива

Били Зејн (55), кој беше прославен по улогата на негативец во популарниот филм „Титаник“, кој имаше мисија да се ожени со убавата Роуз...
Вести

Основниот суд спротивно на препораките одржува рочишта како во обичен ден- Дали дел од истите е и Фатиме Фетаи која се вратила од Хрватска?

Очигледно за Основниот суд во Скопје не важат препораките донесени од владата уште пред неколку недели за претпазливост од ширење на...
Вести

За Кацарска судството КОРОНАВИРУС не е изговор: Блиски на обвинетите во карантин, а уплашени сведоци насила и стражарно ќе се носат на „Титаник“?!

Етички ли е судија да приведува сведоци, доколку тие се изјаснат дека се плашат за своето здравје и поради коронавирусот не се чувствуваат...
Вести

Шокантни тврења за Титаник: Бродот не потонал откако удрил во леден брег, ова се случувало во последните 10 минути пред потонување

Британскиот патнички брод Титаник потонал на 14 април 1912 година, за време на првото патување од Саутемпетон во Њујорк, САД. На бродот...
Твитови

30 студенти го следат процесот Титаник во судницата: За понижувањето да биде поголемо не се во делот за јавност туку седат до обвинетите

Во судница за Титаник има 30 студенти викнати да го следат процесов. За понижувањето да биде поголемо не се во делот за јавност туку седат...
Вести

За „Титаник“ 20 рочишта до крајот на годинава, за убиството кај Смилковско езеро по максимум две рочишта во месецот

Случаите на СЈО, во кои најчесто осомничени се поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, по се изгледа се најврвен приоритет на македонските...