тест

Пронајдени се 105 резултати на тема „тест“
Вести

Тестираните 68 ученици од „Зеф Љуш Марку“ се негативни, скрининг се спроведува и во училиштето „Панче Караѓозов“

Шеесет и осум ученици од предвидените 69 ученици од средното училише „Зеф Љуш Марку“ во Скопје се негативни на Ковид-19, покажаа резултатите...
Занимливости

Овој тест за личноста ја открива идеалната професија за вас: Она што прво го забележувате ја одредува вашата кариера од соништата

Дали работите работа што искрено ја сакате или сте „залутале“ во област што не ве исполнува? Секој во одреден момент од својот живот...
Вести

Сведоштво на млада скопјанка: „Полицијата ме информира дека сум позитивна на коронавирус, а јас никогаш не сум се тестирала“

Млада скопјанка попладнево останала шокирана кога добила повик од полицијата. Бидејќи, како што ја информирале, не можеле да ја добијат...