тендер

Пронајдени се 39 резултати на тема „тендер“
Вести

„Вечер“: УХМР распиша тендер од милион евра за засејување облаци во денот на прогласување вонредна состојба (ДОКУМЕНТИ)

Управата за хидрометеоролошки работи на денот на прогласување на вонредна состојба ,18 март 2020 година распишала тендер за засејување...
Вести

На заминување: Заев средил тендер за од септември 2020-та личните документи да бидат со променето име на државата!

Лични карти и пасоши на македонските граѓани со сменетото име РС Македонија ќе почне да им бидат издавани од септември оваа годинава. Ова,...
Македонија

„Република“ отвора дилеми: ЕДС на Анѓушев продадена на грчка банкротирана фирма, а сега со неа управува неговиот кум?

Според информациите кои излегоа во јавностa точно е дека кон крајот на април 2018 година Кочо Анѓушев ја продаде ЕДС на Грчкото електростопанство...
Вести

Корупцијата на Владата блесна и во италијанските медиуми! Ла Верита со наслов СКАНДАЛ ВО СКОПЈЕ- „ТЕНДЕР ЗА ЛЕОНАРДО: ЦИГАНИ КАКО НАС“

Корупцијата на македонската Влада блесна и во италијанските медиуми. „Ла Верита“ со наслов Скандал во Скопје- „Тендер за Леонардо:Цигани...
Општини

Пиши бриши тендери: Општина Дебрца поништила јавна набавка за да склучи нов договор за два и пол пати поголема цена

Многу нелогичности при делењето тендери на јавните институции. По серијата објави за сомнителни и скандалозни јавни набавки доаѓаме...