тело

Пронајдени се 52 резултати на тема „тело“
Живот и стил

Отечени прсти и нозе, подочници: Телото ќе ви се промени во рок од 24 часа доколку ја исфрлите течноста, еве како

Ако често се чувствувате уморни, слаби, надуени, а очните капаци исто така се отечени, тоа е знак дека течноста останува во вашето тело....
Регион

Пронајдено телото на 11-годишното девојче кое што зедно со нејзиниот татко и брат со автомобил паднале во река во Србија

Во страшна сообрќаќајка во Пријепоље, Србија синоќа околу 22 часот, автомобил во кој бил татко со своите две деца излетал од патот и паднал...
Познати

Неговото тело го пронашле во шума: Славниот пејач се прости од најдобриот пријател кого го бараа со денови (ФОТО)

Пејачот на култната група Ролинг Стоунс, Мик Џегер преку својот Инстаграм профил му оддаде почит на својот починат пријател Питер Бирд...