тело

Пронајдени се 75 резултати на тема „тело“
Занимливости

Вашето тело ве предупредува на ОПАСНОСТ, а вие не сте ни свесни за тоа! Симптоми кои не смеете да ги занемарите

Стомакот е големо подрачје, а секоја болка може да биде предизвикана од повеќе причини – од бенигни до опасни. За подобар увид во можните...
Останати спортови

ИЗВАЈАЈТЕ ГО ТЕЛОТО СО ПОМОШ НА ТРЕНИНГОТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН: 10 минути дневно за совршено обликувани раце!

Тајната е во специјалниот тренинг на рацете, кој трае само десет минути. Тренингот на Џенифер Анистон често е мешавина од јога, аеробик...