телма

Пронајдени се 27 резултати на тема „телма“
Вести

Пренџов: Државата ни е во лоша финансиска состојба, мнозинството не го става на гласање петтиот пакет мерки за помош на граѓаните

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите...
Вести

Стојаноска: Заев знае дека прави криминал со поклонувањето на 33 милиони евра на Макпетрол, затоа ги тера пратениците да гласаат закон

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, по 21-но часовна дебата во Собранието на Република Македонија, засега, го спречија или оневозможија...
Вести

Милошоски: Кој ќе има финансиска и политичка корист од богатата зделка меѓу Макпетрол и Заев, која тежи над 30 милиони евра?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук пишува дека денес во Собранието прва точка на дневен ред е спогодбата помеѓу...
Вести

Кировски го избриша статусот во кој ги критикуваше Филипче и Караџовски: Кој му изврши притисок на директорот на „Телма“?

Кратко време откако на социјалните мрежи го критикуваше односот на Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски...
Вести

Силјановска Давкова: Имаше измени во Кривичниот законик за да бидат заобиколени луѓето кои го поддржуваат Пендаровски

Професорката Гордана Силјановска Давкова во дебатата на телевизија Телма посочи дека во Кривичниот законик се случиле измени за да...