Тајланд

Пронајдени се 70 резултати на тема „Тајланд“
Фудбал

Емоции еден тон: Неколку часа по победата фудбалерите на Лестер допатуваа на погребот на нивниот сопственик во Тајланд (ФОТО)

Еден ден по победата на Лисиците во Кардиф со 1:0 тие заминаа во Тајланд да му оддадат почит на нивниот „шеф“. Во Банкок, главниот град...
Фудбал

Беа 17 дена заробени во пештера: Децата херои од Тајланд се вратија во училиште, еве што се случи со нивниот тренер (ФОТО)

Тајландските момчиња спасени од пештерата на северот од земјата се вратија денеска на училиште, објавија локалните власти. Во училиштето...
Вести

Снимено брутално киднапирање на девојка сред улица: И го пресретнаа автомобилот, ја извлекоа и со неа го бришеа патосот (ВИДЕО)

Безбедносните камери на еден паркинг во Тајланд снимија сцена каква што не се гледа често. Имено, очигледно во прашање е киднапирање,...
Вести

Тајландските дечиња се враќаат во пештерата: Утре ја напуштаат болницата, па повторно ќе го проживеат пеколот кој го поминаа (ВИДЕО)

Дванаесетте деца од Тајланд и нивниот фудбалскиот тренер кои после 21 ден беа спасени од поплавената пештера утре ќе одат во своите домови. -Дечињата...