свр струмица

Пронајдени се 15 резултати на тема „свр струмица“
Хроника

Кривична пријава против струмичанец за повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „предизвикување на општа опасност“

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Д.Г.(37) од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека сторил...
Хроника

Кривична пријава за сопственик на угостителски објект во Тетово поради непочитување на работното време

На 24.12.2020 околу 18.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.П(28) од Тетово, чиј угостителски објект во Тетово работел...
Хроника

Надрилекарка од Гевгелија без соодветно образование вршела очни прегледи и одредувала диоптрија

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како...